2009 m. spalio 7 d., trečiadienis

Citrinos


1. Bronchitas. Inhaliacija citrinų aliejumi. Užvirinti 3/4 litro vandens, leisti ataušti tiek, kad dar garuotų. Prieš kvėpuojant, įberti į vandenį 1 arbatinį šaukštelį druskos ir įlašinti 5 lašus citrinų aliejaus. Kvėpuoti 3 kartus per dieną, kol vanduo tiek ataušta, kad nebelieka garų.
2. Kosulys. Gerai sumaišyti 100 ml ką tik išspaustų citrinų sulčių ir 100 ml alyvų aliejaus. Gerti kas valandą po vieną arbatinį šaukštelį. Gali trumpam padeginti gerklę.
3. Kosulys. Į puodą su vandeniu įdėti 2 citrinas ir uždengti. Šildyti maždaug iki 50°C 10 min. Stebėti, kad vanduo nepradėtų burbuliuoti, nes citrinos sprogs. Išėmus citrinas, išspausti sultis. Į jas supilti 3 arbatinius šaukštelius glicerino ir įdėti 250 gr. medaus. Gerai išmaišyti . Prieš einant miegoti, išgerti 1 arbatinį šaukštelį mišinio, o jei kosulys pažadina naktį- dar 1 šaukštelį.
4. Burnos opelės. Ispausti vienos citrinos sultis į stiklinę ir atskiesti šiltu vandeniu. Tokiu tirpalu skalauti burną. Opeles pradeda skaudėti. Ilgiau šitap gydantis, skalaujant burną citrinų sultimis, greičiau pradeda gyti opelės.
5. Celiulitas. Valgomą šaukštą jojobos aliejaus sumaišyti su 1 lašu citrinų aliejaus. Šiuo mišiiu kasdien rytą ir vakare masažuoti celiulito pažeistas vietas.
6. Egzema. Į ketvirtį litro šilto vandens įlašinti 8 lašus citrinų aliejaus. Kad jis tolygiai pasiskirstytų vandenyje, pirmiausiai sumaišyti aliejų su 1 valgomu šaukštu skysto medaus. Medus taip pat malšina uždegimą, todėl sustiprina gydomąsias citrinos jėgas. Sumirkyti šiame mišinyje lininę skepetaitę, lengvai išspausti ir 20 min. uždėti ant pažeistos odos. Procedūrą kartoti kasdien 2-3 kartus. Citrinų aliejaus kompresai slopina uždegimą ir kankinantį niežulį.
7. Egzema. Grynos citrinų sultys taip pat padeda odai greičiau gyti. Tiesiai ant pažeistos vietos užlašinkite keletą lašelių ir gerai paskirstykite pirštais. Pirmosiomis minutėnis gali šiek tiek deginti odą.
8. Galvos skausmas. Sumaišyti ką tik išspaustas vienos citrinos sultis ir puodelį juopdos kavos . Gerti be cukraus ir pieno. Jei skausmas nepraeina, šį mišinį gerti 3 kartus per dieną po puodelį.
9. Išsiplėtusios venos. Joms gydyti rekomenduojamas citrinų kursas. Masažui naudoti citrinų aliejų; masažuojama išilgai išsiplėtusios venos nuo apačios į viršų, švelniai.
10. Išsiplėtusios venos.
Į ketvirtį litro šilto vandens įlašinti 5 lašus citrinų aliejaus, sumaišyto su valgomuoju šaukštu grietinės. Šiame mišinyje sumirkyti skepetaitę ir apvynioti ja kojas ten, kur yra išsiplėtusių venų. Kojas laikyti mažiausiai 15 min, kojos turi būti pakeltos. Kompresą rekomenduojama dėti kasdien.
11. Nemalonus burnos kvapas. Skalauti burną keletą kartų per dieną ką tik išspaustomis citrinos sultimis, atskiestomis stikline vandens.
12. Nemalonus burnos kvapas.Po valgio sukramtyti citrinos griežinėlį.
13. Nudegimas nuo saulės. Nuplauti odą šaltu citrinų vandeniu. Įpilti į 0,5 litro šalto vandens 3 išslaustų citrinų sultis ir atsargiai plauti nuo saulės nudegusias vietas. Citrinų vanduo aušina, dezinfekuoja ir skatina odą atsinaujinti.
14. Nudegimas nuosaulės. Nuplauti odą citrinų vandeniu ir uždėti švelnų gydomąjį kompresą. Jis daromas iš 250 gr varškės, 2 valgomųjų šaukštų skysto medaus ir valgomojo šaukšto citrinų sulčių. Gerai išmaišyti ir tepti ant pažeistos vietos. Po 15 min nuplauti vandeniu.
15. Nuospaudos. Uždėti 1-5 mm storio citrinos žievelę ant nuospaudos, apvynioti tvarščiu ir tvirtai surišti. Kompresus dėti tol, kol nuospauda išnyks.
16. Nuospaudos. Pažeistas vietas daug kartų per dieną masažuoti citrinų aliejumi. Svarbu, kad neskiestas aliejus patektų tik ant suragėjusios odos. Aliejų trinti ne pirštu, o užpylus ant lazdelės apvyniotos vata.
17. Padidėjęs kraujospūdis. Į litrą šalto pieno suberti 3 sutrintas česnako skilteles ir 1 sukapotą svogūną. Pieną šildyti pamažu, kol užvirs ir palikti 5 min pritraukti. Nukošti ir leisti ataušti. Tada supilti 3 ką tik išspaustų citrinų sultis ir gerti pasiskirsčius porcijomis 1 dieną.
18. Padidėjęs kraujospūdis. Į stiklinę šilto vandens įpilti 2 valgomuosius šaukštus citrinų acto (žr. recepto pabaigoje) ir 2 ką tik išspaustų citrinų sultis. Šiame mišinyje ištirpinti 1 valgomą šaukštą medaus. Po stiklinę šio gėrimo gerti nuolat ilgesnį laiką- rytais prieš pusryčius ir vakrais prieš einant miegoti. Citrinų actas daromas taip: nulupti 4 citrinas taip, kad baltasis poodis liktų prie minkštimo. Išspausti sultis ir kartu su žievelėmis supilti į litrinį koncervavimo stiklainį. Iki 50-60C pašildyti 3/4 litro abuolių actą ir supilti jį į citrinų sultis su žievelėmis. Uždarius indą, gerai supurtyti ir 2 savaites laikyti kambario t-oje. Šiuo rūgimo laiku citrinų actą kas antrą dieną gerai supurtyti. Po 2 savaičių perkošti per smulkų sietelį.
19. Padidėjęs kraujospūdis. Imti 2 dalis alyvmedžio (galima įsigyti vaistinėse) ir 1 dalį gudobelės lapų. Užplikyti pilną šaukštą šių augalų mišinio. Palikti arbatą 5 min, kad pritrauktų; ataušinti, kad būtų dar šilta. Tada supilti ką tik išspaustų 2 citrinų sultis. Kasdien po puodelį šios arbatos ir sulčių mišinio gerti geriausiai vakare, prieš einant miegoti. Jau po 3 savaičių pajusite, jog spaudimas gerokai sumažėjo.
20. Pagirios. Į pusę litro šilto vandens įpilti 4 ką tik išspaustų citrinų sultis, 3 valgomuosius šaukštus citrinų acto (žr. 18 receptą) ir įberti ant peilio galo druskos. Gerti prieš pusryčius.
21. Pagirios. Įpilti į puodelį stiprios juodos kavos ir vienos citrinos sultis. Gerti nesaldytą be pieno. Šią kava gerti kai skauda galvą.
22. Parodontozė. Į stiklinę šilto vandens įpilti ką tik išspaustos 1 citrinos sultis. Gerkštelti ir skalauti burną mažiausiai minutę. Burną citrinų sultimis skalauti kiekvieną kartą išvalius dantis. Dantų pasta valomi dantys pasidengia apsauginiu sluoksniu, todėl emaliui citrinos rūgštis nekenkia.
23.Skaudant gerklei. Į 1/4 litro šilto vandens įberti arbatinį šaukštelį druskos ir supilti 1 citrinos sultis. Gargaliuoti 3 kartus per dieną po 1 min. Iš pradžių gerklę degins, bet greita praeis.
24. Skaudant gerklei. Gabalėlį cukraus patrinti citrinos žievele. Eterinis aliejus pereis į cukrų. Cukrų čiulpti keletą kartų per dieną.
25.Pūslelinė (herpes). Lašą neskiesto citrinų aliejaus užlašinti ant vatos, apvyniotos ant pagaliuko. Juo suvilgyti lūpų pūsleles. Stenktis lūpas ne valyti, o vilgyti. Jei pūslelės sprogs, virusai pasklis. Jie pažeis aplinkinę odą.
26.Reumatas. Daug kartų per dieną pažeistas kūno dalis masažuoti keletu lašų citrinų aliejaus, sumaišyto su valgomu šaukštu jojobos aliejaus. Tai slopina uždegimą, atpalaiduoja ir malšina skausmą. Prasidėjus uždegiminiams reumatiniams procesams, tik gydytojo nurodymu galima pažeistas vietas šildyti. Šiluma gali paskatinti uždegiminį procesą ir pabloginti savijautą.
27.Skrandžio negalavimai. Valgio metu gerti ką tik išspaustos citrinos sultis, atskiestas stikline šilto vandens. Citrinos rūgštis skatina susidaryti skrandžio rūgštį, skatina skrandžio raumenų darbą. Šitokiu būdu galima atsikratyti antsvorio. Jei mažiausiai savaitę nuolat skauda skrandį, būtinai konsultuokitės su gydytoju.
28.Esant sutrūkinėjusiems kapiliarams. Prileisti vonią 30-34°C šilto vandens, įlašinti 8 lašus citrinų ir 4 lašus kiparisų aliejaus. Juos prieš tai gerai sumaišyti su valgomu šaukštu skysto medaus ar grietinės. Vonioje pagulėti 15-20 min. Išlipus odos netrinti rankšluosčiu, nudžiovinti švelniai tapšnojant. Atminkite, kad vanduo būtų tik iki 34°C, nes esant karštesniam ima plėstis venos.
29.Šienligė. Atsargiai nulupti citriną, stenktis, kad ant minkštimo liktų kiek galima daugiau baltojo poodžio. Mažiausiai prieš tris savaites, kai paprastai jus ima varginti šienligė, kasdien suvalgykite po 2 taip nuluptas citrinas. Jei pradeda kankinti sloga, galima suvalgyti ir daugiau. Gydomąjį poveikį sustiprinsite kartu suvalgydami 1-2 valgomus šaukštus medaus. Jis slopina alergiją ir pasaldina citriną.
30.Tonzilių uždegimas. Kas 2 valandas mažiausiai po pusę minutės gerklę skalauti ką tik išspaustomis 1 citrinos sultimis. Galvą laikyti atlošus, kad sultys patektų giliai į gerklę. Citrinų sultys stabdo bakterijų ir virusų plitimą ir kovoja su ligų sukėlėjais. Po to sultis galite nuryti.
31.Vabzdžių įkandimai. Jei yra geluonis, tai jį ištraukti pincetu. Įkastą vietą pamasažuoti 1-2 lašais citrinų aliejaus, sumaišytais su arbatiniu šaukšteliu medaus. Tai slopina uždegimą. Tada į stiklinę vandens įlašinti citrinų acto (žr. į receptą), sušlapinti nosinaitę ir uždėti ant įkastos vietos.
32. Vabzdžių įkandimai. Į 1/4 litro vandens įlašinti 20 lašų citrinų aliejaus ir viską išpurkšti. Patalpa ne tik gardžiai pakvips, bet ir išskris uodai ir kiti kraują siurbiantys vabzdžiai. Šiuo mišiniu sumirkytą vatą padėti nakčiai šalia lovos.
33.Viduriavimas. Viduriuojant 3-5 kartus per dieną gerti didele stikline vandens atskiestas 1 citrinos sultis. Šis mišinys padės įveikti ligos sukėlėjus.
34.Kaukė nuo raukšlių. Sumaišyti kiaušinio trynį ir 1 valgomą šaukštą jojobos aliejaus. Išspausti citrinos sultis ir supilti į mišinį. Mišiniu masažuoti raukšles. Plaikyti 20 min., kad susigertų į odą, po to nuplauti šaltu vandeniu.
35.Nuo raukšlių. Išspausti 2 citrinų sultis ir supilti į nedinelę stiklinę su šiltu vandeniu.Gerai išmaišyti. Rytą ir vakare švelniai tapšnojant sutepti raukšles šiuo citrinų vandeniu.
36.Riebios odos kompresas. 1/2 litro vandens pašildyti ir supilti su grietine sumaišytą citrinų aliejų (5 lašai citrinų aliejaus ir 1 valgomas šaukštas grietinės). Šiame mišinyje pamirkyti lininę skepetaitę, nuspausti ir 15 min. palaikyti ant odos.
37.Kompresas jautriai odai. Į 50 gr. varškės įlašinti 3 lašus citrinų aliejaus, tada įpilti 2 valgomus šaukštus šilto vandens ir 1 valgomą šaukštą medaus. Viską kruopščiai išmaišyti ir mišinį tepti ant odos. Palaikyti 10-15 min. ir nuplauti šiltu vandeniu. Veido netrinti rankšluosčiu, tik švelniai patapšnoti.
38.Veido valymui. Išspausti 1 citrinos sultis ir sumaišyti su 100 ml. pieno, įdėti 1 valgomą šaukštą medaus. Viską gerai išmaišyti. Šiame mišinyje sumirkyti vatą, švelniai tapšnojant ištepti odą ir laikyti 3-5 min. Po to veidą nuplauti šiltu vandeniu.
39.Nuo spuogų ir inkštirų. 1 citrinos sultis sumaišyti su 1 arbatiniu šaukšteliu konjako. Keletą kartų per dieną, švelniai tapšnojant vata, tepti spuogus ir inkštirus.
40.Sugrubusiai odai. Sumaišyti 1 valgomą šaukštą medaus su 1/4 litro vandens. Išspausti citrinos sultis ir supilti į vandenį. Šiuo mišiniu tepti sugrubusią odą. Tepti tapšnojant vata.
41.Silpniems plaukams. Išspausti 1 citrinos sultis ir supilti į 1/2 litro vandens, o po to supilti 2 valgomus šaukštus alyvų aliejaus. Viską pašildyti iki kūno temp., masažuojant ištepti plaukus ir apvynioti galvą rankšluosčiu. Laikyti 30-45 min., po to nuplauti vandeniu.
42. Sklerozė. Imti 1/2 citrinos sulčių, 3/4 stiklinės virinto vandens, 1 arbat. šauktelį medaus. Išmaišyti. Gerti prieš miegą.
43. Kraujagyslėms "valyti". 2 vidutinio dydžio citrinas ir 2 apelsinus supjaustyti dalimis, išimti kauliukus ir sumalti mėsmale. Masę sumaišyti su 2 valg. šaukštais medaus, parą palaikyti kambario temp. (stikliniame inde) ir po to padėti į šaldytuvą. Valgyti po 2-3 arbat. šaukštelius per dieną su arbata ar prieš valgį.
44. Normalizuoti arterinį spaudimą (gera priemonė prieš stenokardiją, infarktą, insultą). 2 vidutinio dydžio citrinas ir 2 apelsinus supjaustyti dalimis, išimti kauliukus ir sumalti mėsmale. Masę sumaišyti su 2 valg. šaukštais medaus, parą palaikyti kambario temp. (stikliniame inde) ir po to padėti į šaldytuvą. Valgyti po 2-3 arbat. šaukštelius per dieną su arbata ar prieš valgį.
45. Gripas (ypač gripo epidemijos metu). 1 min. citriną palaikyti karštame vandenyje, po to sumalti mėsmale (kartu su žieve), sumaišyti su 100 gr. sviesto, įdėti 1-2 valg. šaukštus medaus. Laikyti ir vartoti taip pat, kaip ir paprastą sviestą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą